Wordpress Responsive Tema Önerisi -2023-

Wordpress Responsive Tema Önerisi -2023-
Wordpress Responsive Tema Önerisi
3

Web sitenize uygun bir tema arıyorsanız tema özelliklerinde aramanız gereken en önemli özellik Responsive bir tema olmasıdır. Wordpress Responsive Tema internet sitenizin açılış hızından, Google sıralamanıza kadar birçok faktöre etki eder.

Responsive Nedir?

Tanım olarak duyarlı web tasarımı anlamına gelir. Kısaca açıklamak gerekirse mobil telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda kısacası aklınıza gelebilecek her türlü teknolojik cihazınızda internet sitenizi stabil kullanabilmenize yarayan bir web design (tasarlama) yöntemidir.

Wordpress Responsive Tema Önerisi

1.) KANEWS

Kanews, Türk yapımcı KanThemes tarafından haber siteleri için hazırlanmış olan özel bir Wordpress Responsive Haber Temasıdır. 1000+’den fazla müşteriye ulaşmış olan Kanews teması Hız ve SEO açısından oldukça kaliteli olduğu için haber sitesi açmak isteyenlere şiddetle önerdiğim temalardan bir tanesidir. Ayrıca küresel haber sitelerinde karşılaştığımız ücretli abonelik sistemi temanın öne çıkan özelliklerinden yalnızca bir tanesi.

Kanews Teması, satın almanız durumunda domain adresinize lisanslanır ve ömür boyunca temayı kullanma ve güncelleme alma hakkına sahip olursunuz.

Tema 6 adet demo sürümden oluşmaktadır. (Kanews, Kansport, Kancoin, Kanblog, Kancomp, Finans) Tema demo sürümlerini incelemek için DEMO sayfasına göz atabilirsiniz.

Kanews, Kansport, Kancoin, Kanblog, Kancomp, Finans - Wordpress Responsive Haber Teması, Wordpress Responsive Tema Önerisi
Kanews, Kansport, Kancoin, Kanblog, Kancomp, Finans

2.) Geoit

Geoit, Türk yapımcı KanThemes tarafından geliştirilmiş, geniş kullanım yelpazesiyle diğer temalara taş çıkaran oldukça kaliteli ve temiz kod yapısıyla geliştirilmiştir. Benim de web sitemde tercih ettiğim Geoit, Wordpress Responsive Tema denildiğinde akla ilk gelen temalardandır. Bu temanın en sevdiğim özelliği site üzerindeki her detayı oldukça kolay bir şekilde admin paneli yardımıyla düzenleyebiliyorsunuz. Tüm bunların yanında oldukça stabil ve hızlı çalışması yetmezmiş gibi SEO ve Google dostu temiz kod yapısına sahip.

Geoit Teması, satın almanız durumunda domain adresinize lisanslanır ve ömür boyunca temayı kullanma ve güncelleme alma hakkına sahip olursunuz.

Tema 9+ demo sürümden oluşmaktadır. (Genel, Kurumsal, Teknoloji, Kripto Para, Viral, Moda, Yemek, Gezi, Niche, Kişisel) Tema demo sürümlerini incelemek için DEMO sayfasına göz atabilirsiniz.

KanThemes Geoit Teması - Wordpress Responsive Tema Önerisi
Genel, Kurumsal, Teknoloji, Kripto Para, Viral, Moda, Yemek, Gezi, Niche, Kişisel

3.) Temajet

Temajet, Türk yapımcı Orun tarafından geliştirilen kaliteli ve Google dostu bir temadır. Birçok kullanıcı kitlesine hitap eden Temajet kaliteli Wordpress Responsive Tema‘lardan bir tanesidir. Ayrıca temiz kod yapısına sahip olan tema bu sayede adının hakkını veriyor. Gelişmiş tema düzenleme paneline sahip olan Temajet kullanmayı en çok sevdiğim temalardan biridir.

Temajet Teması, 2 farklı lisans seçeneğiyle karşımıza çıkıyor, domain lisansı satın almanız durumunda tema domain adresinize lisanslanır ve ömür boyunca temayı kullanma ve güncelleme alma hakkına sahip olursunuz. Sınırsız Lisans almanız durumunda temayı istediğiniz internet sitesinde ve domainde sınırsızca kullanma hakkına sahip olursunuz.

Tema 9+ demo sürümden oluşmaktadır. (Ana Demo, Modern, Niche, Gezi, Oyun, Sağlık, Magazin, Kripto, Teknoloji) Tema demo sürümlerini incelemek için DEMO sayfasına göz atabilirsiniz.

Temajet - Wordpress Responsive Tema Önerisi
Modern, Niche, Gezi, Oyun, Sağlık, Magazin, Kripto, Teknoloji)

4.) BirHaber

BirHaber, Türk yapımcı BirTema tarafından geliştirilen SEO ve Google uyumlu bir temadır. BirHaber teması kendi içerisinde bulunan Haber Botu eklentisiyle site yöneticilerine oldukça kolaylık sağlıyor. Ayrıca Kanews temasında bulunan ücretli üyelik sistemi bu temada da bulunuyor. Mükemmel SEO ve kod altyapısına sahip BirHaber, Wordpress Responsive Haber Teması denildiğinde akla ilk gelen temalardan, benim de deneyimlediğim kaliteli bir temadır.

BirHaber Teması, satın almanız durumunda domain adresinize lisanslanır ve ömür boyunca temayı kullanma ve güncelleme alma hakkına sahip olursunuz.

Tema 3 demo sürümden oluşmaktadır. (Genel Haber, Spor Haber, Finans Haber) Tema demo sürümlerini incelemek için DEMO sayfasına göz atabilirsiniz.

5.) HaberAdam

HaberAdam, Türk yapımcı TemaAdam‘ın geliştiriciliğini üstlendiği bu tema Wordpress Responsive Tema denildiğinde akla gelen temalardan bir tanesidir. HaberAdam, tamamen Türkçe admin paneli, içerik botları ve api servisleri gibi özellikleriyle kullanıcılarına oldukça iş kolaylığı sağlıyor. Tüm bunların yanında kaliteli ve temiz bir kod altyapısına sahip, SEO ve Google uyumlu bir temadır.

HaberAdam Teması, satın almanız durumunda domain adresinize lisanslanır ve ömür boyunca temayı kullanma ve güncelleme alma hakkına sahip olursunuz.

Tema 4 demo sürümden oluşmaktadır. Tema demo sürümlerini incelemek için DEMO sayfasına göz atabilirsiniz.

HaberAdam - Wordpress Responsive Tema Önerisi
HaberAdam

Özet

Wordpress Responsive Tema Önerisi konu başlıklı yazımızın sonuna geldik. Kısaca özetlemek gerekirse tema sektöründe kendini kanıtlamış, SEO uyumlu, Temiz Kod Yapısına Sahip, Google Dostu ve Responsive olacak şekilde 5 temadan (Kanews, Geoit, Temajet, BirHaber, HaberAdam) bahsettik.

Temayı seçtik, satın aldık. Peki ya bu temayı nasıl kuracağım? Diyorsanız Wordpress Tema Kurulumu konu başlıklı yazıma göz atabilirsiniz!

Yazı hakkında aklınıza takılan herhangi bir şey olursa veya sizin de önereceğiniz bir tema varsa iletişim sayfasından veya aşağıda bulunan yorum bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Selamlar,
  Üçüncü sıradaki Temajet teması aslında tarafımca geliştirilmiştir. Daha sonra satış hakları devredilmiştir.

  Saygılar, sevgiler…

  • Selamlar,
   Birçok projemde Temanızı seve seve kullanmıştım, yeni sahibiyle iletişimdeydim ancak devredildiğini yeni öğrendim. Yeni projeleriniz varsa incelemek isterim.

 2. Teşekkürler :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir