Link Kısaltarak Para Kazanma – Nedir? Nasıl Yapılır? 2024

Link Kısaltarak Para Kazanma – Nedir? Nasıl Yapılır? 2024
Link Kısaltarak Para Nasıl Kazanılır?
0

Link kısaltarak para kazanma yönünde birçok paylaşım olmasına rağmen insanlar tamamen bilmedikleri için para kazanamıyorlar. Sizlere yazımız içerisinde link kısaltarak para kazanmaya dair birçok bilgi vereceğiz.

Link kısaltarak para kazanma istiyorsanız belirli bir kitleye etki eden hesaplarınızın olması neredeyse şarttır. Örnek vermek gerekir ise Twitter hesabınız, Instagram hesabınız veya internet siteniz üzerinden insanları belirli yerlere yönlendirebilirsiniz. Sadece sizin bildiğiniz veya araştırma yaparak bileceğiniz yerleri insanlara bu şekilde yönlendirebilirsiniz.

Kısacası belirli bir kitlenin ihtiyacını karşılayarak gelir elde edeceğimiz için güçlü hesaplara ihtiyacımız olabilir. Peki güçlü, takip edilen hesaplarımız veya internet sitelerimiz yok. Neler yapabiliriz? Yapabileceğimiz eylemler arasında bu hesapları edinmek için yatırım yapmak ilk önerimdir. Fakat yatırım yapmak için yeterli sermayeye sahip olamayabilirsiniz.

Bunun için doğal yöntemleri kullanarak kendiniz hesap ve site geliştirmesi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise Twitter üzerinden takibe takip yaparak yüksek takipçiye sahip hesaplardan birisi olabilirsiniz. Tabi verimi diğer hesaplara nazaran daha az olabilir.

Link Kısaltarak Para Kazanma Nedir?

Link kısaltarak para kazanma nedir? İnsanlar belirli konularda internette araştırma yapmaktadır. Günümüzde 10 kişiden 9’unun internet kullandığını düşünürsek sektörde birçok araştırma yapıldığı kanatine ulaşabiliriz.

Link kısaltarak para kazanmak internette araştırılan konuların sizin tarafınızdan yönlendirme yapılması ile para kazanmaya işaret etmektedir. Örnek olarak ben twitter adresine giriş yapmak istiyorum fakat twitter.com adresini bilmiyorum. Siz bana bir link paylaşarak twitter adresine giriş yapmamı sağlıyorsunuz. Ben o linke tıkladığım zaman ilk başta reklam izliyor sonrasında da sizin sayenizde twitter.com adresine ulaşıyorum. Tabi 1 kişiye tıklatarak güzel kazançlar elde etmeniz mümkün değil. Yüzlerce hatta binlerce insana yönelik paylaşımlar yapmalısınız ki güzel kazançlar elde edin. 

Link Kısaltarak Para Kazanma Nedir?

Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri Nelerdir?

Link kısaltarak para kazanma yöntemini uygulamak için kullandığımız birçok site mevcuttur. Sitelerin reklam verenlerine oranla sağlamış oldukları para miktarları değişiklik göstermektedir.

Mantık olarak siteye girip kayıt oluyorsunuz ve karşınıza bir panel çıkıyor. Panel üzerinden link kısaltma yapabiliyorsunuz. Link kısaltma yaptıktan sonra o linki ihtiyacı olan kişilerle paylaşarak reklam üzerinden siz de gelir elde ediyorsunuz. Peki en çok kazanç sağlayacağımız link kısaltma siteleri hangileri?

 1. TRLink: TRLink, Türkiye piyasası üzerinde en çok para kazanabileceğiniz link kısaltma aracıdır. Türkiye için sunulan para kazanma oranı 32 TL – 37 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Yani paylaşmış olduğunuz kısaltma linkine 1.000 kişinin tıklaması size ortalama olarak 35 TL kazandıracaktır.
 2. BC.VC: Genel olarak tüm dünyada etkinlik gösteren link kısaltma siteleri arasında gelmektedir. Türkiye pazarında ödemiş oldukları tutar 1.75$ olarak bilinmektedir. Mobil tıklamalar için ise 2.50$ ödeme yapıyorlar. Yani 1.000 kişinin linkinize tıklaması durumunda ortalama 40 TL civarında para kazanabilirsiniz. Fakat ortalamanın altına da sık sık düşüldüğü ve 1.000 tıklama üzerinde 1.35$ kazanıldığı da görülmektedir. 
 3. Shrinkme.io: Dünya geneli etkinlik gösteren link kısaltma siteleri arasında gelmektedir. 1.000 kişi başına Türkiye pazarına ödedikleri tutar 3.30$ olarak görülmektedir. 

İstediğiniz link kısaltma servisini denemekte ve kullanmakta tabi ki özgürsünüz. Yukarıda yer alan sitelerden ilki Türkiye menşeli bir firma olduğundan dolayı önerilmektedir. Birçok Türk paylaşımcı da siteyi kullanmakta ve sorunsuz şekilde ödemelerini almaktadır.

Link kısaltarak para kazanma işlemi nasıl yapılır?

Link kısaltarak para kazanma nasıl yapılır? Para kazanmak için öncelikli olarak insanların ihtiyaçları olan link ve içerikleri bulmanız çok önemlidir.

 • İlk olarak yukarıda yer alan link kısaltma sitelerinden birisini seçin ve üyelik oluşturun. Üyelik oluşturduktan sonra gerekli doğrulama işlemlerini yaparak link kısaltma için hesabınızı uygun hale getirin.
 • Üye olduğumuz serviste kısaltacağımız linki belirliyoruz. Burası tamamen size kalmış ve ne kadar gelir elde edeceğiniz belirleyen en önemli kısımdır. İnsanların en çok araştırdığı ve ulaşmak için reklam izleyebileceği linkler bulmalısınız.
 • İnsanların reklam izledikten sonra erişebilecekleri link buldunuz fakat tanıtımını yapmak da çok önemlidir. Özellikle Twitter ve Telegram üzerinde birçok insan link paylaşımı yapmaktadır. Yaptıkları link paylaşımı ile insanları haberlere, videolara ve çeşitli internet sitelerine yönlendirmektedir. 
 • Twitter hashtag kullanımı ile birçok kişiye hiçbir işlem yapmadan erişmeniz mümkündür. Bundan dolayı linklerinizi Twitter hashtag yoluyla da paylaşarak gelir elde edebilirsiniz!

Linklerinizi paylaşarak para kazanmak gerçekten oldukça kolay ve günde 1 saatinizi ayırarak yapabileceğiniz bir işlem. Fakat insanların hangi konularda linklere daha çok tıklayabileceğini bulmak çok önemli. Ek olarak insanların o linklere tıklamalarını sağlayacak kitleye erişmeniz de oldukça önemlidir. Peki bunları nasıl gerçekleştirebilirim?

Link Kısaltarak Para Kazanma Taktikleri

Link Kısaltarak Para Kazanma Taktikleri

Link kısaltarak para kazanmak istiyorsanız dediğimiz şekilde ilgi çekici içeriğe ve kitleye ihtiyacınız bulunmaktadır. Peki bunları nasıl karşılayabiliriz?

Linklerimizi paylaşmak için ilgi çekici konular, siteler, videolar veya içerikler bulmalıyız. İçerikleri keşfetmek için diğer insanların yaptıkları işlemlere göz atabiliriz. Sosyal medyada hashtag kullanımlarına bakarak insanların ne tarz sitelere yönlendirmek için link kısalttığını görebiliriz. Telegram kanalından gelir elde eden insanların nasıl paylaşımlar yaparak (genellikle haber, video ve korku paylaşımları link kısaltılarak izletiliyor.) gelir elde ettiklerini inceleyebiliriz. Kısalttığım linki büyük bir kitleye nasıl ulaştırırım? Kısaltmış olduğunuz link ile daha çok insana hitap etmek için güçlü hesaplara ihtiyacınız vardır.

Aynı zamanda Telegram kanallarında da kullanıcılara ihtiyacınız olabilir. İlk olarak Twitter hashtag yönetimini kullanarak daha çok insana erişin ve gelir elde etmeye başlayın. Geliriniz arttıktan sonra ise kazandığınız para ile Telegram gruplarında kendi kanalınızın reklamını yapabilirsiniz. Çünkü telegram gruplarını insanlar sırf merak ettikleri içeriklere göz atmak için kullanıyorlar. Ve birçok sosyal medya aracına göre link tıklanma oranı çok daha fazla! 

Link kısaltarak nasıl para kazanılır konu başlıklı içeriğimizin sonuna geldik, bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir şey olursa aşağı kısımda bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasından benimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca link kısaltma işlemlerinde trafik çekmek için web sitesine ihtiyacınız varsa Kod Kullanmadan Web Site Açmak konu başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir